TAVUK VİTAMİNLERİ

Protein ve yağ içerikleri açısından büyük avantaja sahip besin kaynağı tavuktur. İçerisinde tavuk vitaminleri olarak adlandırdığımız demir, fosfor ve B grubu gibi vitaminleri barındırır. Tavuktaki but eti, göğüs etine göre daha fazla tavuk vitaminleri (B1 vitamini ve B2 vitamini) içerir. Tavuk vitaminleri aynı zamanda kanatlıların beslenmesinde de etkili rol oynar. Örneğin; bazı tavuk vitaminlerinden olan A vitaminidir. Yetersizliği durumunda kanatlıların zayıflamasına ve yumurta veriminin düşmesine sebep olur.

Vücudumuza giren diğer bir tavuk vitamini kalsiyum ve fosfordur. Diğer bir tavuk vitaminlerinden olan D vitamini yardımıyla işlevsellik kazanır.

Kanatlılarda ise; yumurta kabuğunun şekillenmesi gerekir. Bunun için takviye olarak alması bu vitamini alması gerekir. Bir diğer tavuk vitaminlerinden olan B12 vitamini; eksikliğinde tavuğun kuluçka oranını düşürerek büyümesini yavaşlatır. Karbonhidratlar, yağlar, proteinler, mineraller ve su temel kanatlı ihtiyaçlarındandır. Tavuk vitaminleri yem premiksi üretiminde hammadde olarak kullanılır. Yem premiksleri tavukların beslenmesini destekleyici tavuk vitaminlerini ihtiva eden karışımlardır.

Aver ilaç ailesi olarak; yem premiksi üretimi ile geniş ürün yelpazemizle sizinleyiz. Ürünlerimiz ile ihtiyacınız olan tavuk vitaminlerini karşılamaktan memnuniyet duyarız.